Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş Eskişehir Firma Bilgileri - yapifirmalari.com
Ana Sayfa
Yapı Sektörleri
Seri İlanlar
Fuar Etkinlikler
Bize Ulaşın
Giriş Yap
Hesap Ayarlarım
Eklemiş Olduklarım
Yeni İçerik Ekle
Favori Firmalarım
Destek Talepleri
Banka Hesap Bilgileri
Çıkış
Bulunduğunuz bölgede yer alan firmaların haberlerini, ilanlarını ve ürünlerini listeleyelim ...
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
1 + 8 = ?
FİRMAMI EKLEMEK İSTİYORUM 5 dakikanızı ayırarak firmanızı ekleyin..
ADRES VE HARİTA BİLGİLERİ
Başak Kiremit & Tuğla San. Tic... Ana Sayfa > Çatı Kaplama > Alaturka Kiremit
YETKİLİ KİŞİ :
-
YETKİLİ GÖREV :
Diğer
FİRMA SEHİR :
Eskişehir - Tepebaşı
FİRMA ADRES :
Başak Kiremit Fabrikasi S..
TELEFON :
FAX :
02223150706
SOSYAL MEDYA :
AÇILIŞ - KAPANIŞ 09:00 - 21:00
SERVİS SAATLERİ 10:00 - 20:00
2588 ZİYARETÇİ
FİRMA HAKKINDA BİLGİLER

1969 yılının Mart ayında Bursa yolu 3. km de 20.000 m²'si kapalı olmak üzere toplam 115.000 m²'lik bir alan içersine kurulan Başak Kiremit ve Tuğla San. Tic. A.Ş. 44 yılı gururla geride bırakmıştır. Kuruluşunda ticaret ünvanı Kolektif Şirket şeklinde ve 22 kamaralı Hoffman fırınla imalat yapan fabrika, 1976 yılında Anonim Şirket'e dönüştürülmüştür.

Gelişmelere her zaman açık yapısı ve çağı yakalama hedefleriyle her geçen yıl teknolojisini geliştiren Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. pazarının genişlemesi ile artan talepleri karşılayabilmek için 1980 yılında Tünel Kurutma ile 900 m²'lik ikinci bir zigzag fırını devreye almış ve mamullerde de istenilen kalite standardına ulaşılmıştır.

1996 yılına kadar kendi imkânlarıyla bu gelişmeleri yakalayan şirket, yönetim olarak stratejik bir karar vererek büyük bir yatırıma gitmiş; ürün çeşitlerimiz arttırılmış ve Tünel Fırın yapımı ile de Fuel-oil sistemine geçmiştir. 1997 yılı Ağustos ayından itibaren Tünel Fırınlarda Fuel-oil ile pişen ve standart ölçülerinin çok üstünde bir kalite ile mamullerini daha geniş bir pazara sunan Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. , bu tarihten itibaren merkez fabrika ve bayi ağına Bölge Müdürlükleri, Bölge Temsilcileri ve Pazarlama Sorumluları da ekleyerek pazarlama ve tanıtım ağını da geliştirmiştir. 2000'li yılların başlangıcında Azerbaycan, Gürcistan, Ürdün ve Kazakistan'a ürün sevkiyatlarımız ile ilk ihracatlarımız gerçekleştirilmiştir.

2001 yılında Kalite Kontrol ve AR-GE çalışmalarını en iyi şekilde sürdürebilecek yeni ve detaylı laboratuarın devreye alınmasının yanı sıra, 2003 yılının Mayıs ayından itibaren pres tuğla grubunda daha kaliteli ürün almak ve ürünü çeşitlendirmek amacıyla yurtdışından getirilen yeni tuğla kesicisi devreye alınmıştır. 2003 yılının Temmuz ayından itibaren de tüm ürünlerde yüksek kaliteye ulaşmak ve bu çerçevede müşteri memnuniyetini artırmak için 2.000 m²'lik yeni kurutma tesisimiz devreye girerken aynı zamanda 2.200 metrelik doğalgaz boru hattı inşaatının tamamlanması ile tünel fırınlarda Doğalgaz'lı üretime geçilmiştir. Ayrıca yeni üretim hatları için mevcuda ek olarak 6.000 m²'lik yeni alan kapatılmış, kapalı alanımız 29.000 m²'ye ulaşmıştır.

Artan üretim kapasitemize paralel olarak 2003 yılında da üretim hatlarındaki makine parklarımıza yaptığımız ilaveler ve teknik donanımlar tamamlanarak kapasitemiz %50 oranında arttırılmıştır. Bununla birlikte ürünler üzerinde yapılan çeşitli testlerin sonucu olarak TSE'nin istediği normlardan daha iyi sonuçlarla, yüksek kaliteli ürünler üretilmeye başlanmıştır. Kurulduğumuz günden bugünlere dek Başak'ta değişmeyen tek şey üretimde ve hizmette her zaman kalite olmuştur, bizler için müşteri memnuniyeti en ön sırada yer almaktadır, yaptığımız yatırımların teknolojiyi sürekli takip etmemizin en önemli sebebi de budur. Kendimizi sürekli geliştirmek amacı ile merkezi İngiltere'de bulunan BSI REGISTERED firmasına müracaatta bulunularak yapılan ilk denetleme sonucunda ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanılmıştır. Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. olarak BSI REGISTERED firması tarafından verilen Kalite Belgemiz yaptığımız ve yapacağımız işlerin bir teminatıdır diye düşünüyoruz.

Ürün çeşitlerimizde ise firmamız; çatı aksesuarları olarak da adlandırılan Marsilya, Seraporto ve Akdeniz tipi kiremitlerimizin çatılardaki eğimleri de dikkate alınarak tasarlanmış olan üç ve dört yollu bağlantı parçaları, sonlandırma parçaları ve çatılarınızın havalandırılabilmesi için tasarlanmış havalandırma kiremitleri, Adaptör Mahyalar, Porto ve Akdeniz Lüks tipi yeni kiremitlerin seri şekilde üretimine başlarken aynı zamanda; duvar panoları, antik el yapımı kaplamalar ve terasitli yüzey dış cephe kaplama tuğlaları ile mekânlarınızda daha sıcak bir atmosfer ve doğallık sağlamayı amaç edinmiştir.

Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. 2004 yılında çatıyı ve cepheyi bir sistem olarak ele almış ve "Başak Çatı Yalıtım Sistemleri" ile "Başak Cephe Yalıtım Sistemleri" adları altında iki yeni sistem geliştirmiştir. Başak Çatı ve Cephe Yalıtım Sistemlerinin AR-GE çalışmalarında müşterisini ve kullanıcıyı düşünmüş, kiremit haricinde çatı yalıtımını sağlayacak tüm malzemelerin tedarik anlaşmalarını, kendisi gibi sektöründe isim yapmış firmalarla yapmıştır. Böylelikle çatı yalıtım sistemlerinde; ısı yalıtım levhaları, bitümlü su yalıtım levhaları, jütlü kiremit altı örtüleri, nefes alan su yalıtım örtüleri, mahya havalandırma bantları, baca-duvar dibi yalıtım bantları, mail dere olukları, saçak havalandırma tarakları, saçak taşıyıcıları, aşık taşıma profilleri, mahya tespit kancaları, Alaturka-Marsilya–Akdeniz-Seraporto-Porto kiremit tespit ve bağlantı kancaları, çatı çıkış-aydınlatma kapakları, galvanizli-plastik rondelalı sabitleme elemanları (çiviler), Başak mahya yapıştırıcıları, cephe yalıtım sistemlerindeyse; İzoBaşak kanallı yalıtım levhaları, Başak süper flex yapıştırıcı ve süper derzleri, Başak flex yapıştırıcı ve derzleri, izolasyon (strafor) dübelleri gibi geniş ürün yelpazesini müşterilerine sunmuştur.

2004 yılının hemen başlarında geçmişte başlatıp sürdürdüğü yurtdışı faaliyetlerinin neticesi olarak Dubai'de "The Palm City" projesinin dâhilinde "The Jumeriah Island" projesine ürünlerini ihraç etmiştir. Dubai’deki diğer projelerimiz de Discovery Garden, International City, Palm Jumeriah, Al Saleh ve The Lost City’dir. Dubai'nin yanı sıra Lübnan, Irak, İran, Ukrayna, Ürdün, Suriye, Sudan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kıbrıs, Gürcistan, Azerbaycan, Libya, Dağıstan, Romanya, Bulgaristan ve Hollanda Antil Adaları'na da ihracatlar yapmıştır. Aynı zamanda hem üretim hem de çalışma ortamlarındaki alt yapı yatırımlarıyla, çağdaş ve gelişmelere açık yapısını bir kez daha perçinlemiştir.

2005 yılında; Türkiye’de uygulamasına yeni başlanan KeraTwin Terracotto Cephe Kaplama Sistemi ile Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. kendine yakışır, dünya çapında bir firma olan Deutsche Steinzug AGROB BUTCHAL ile işbirliği yaparak Türkiye piyasasına girmiştir. Hydrotect diye anılan kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip KeraTwin Cephe Kaplama Sistemi (facade) ile benzersiz çözümler sunan bu işbirliğini değerli müşterilerimizin kullanımına sunabilmekten Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A. Ş. olarak kıvanç duymaktayız.

2006 ilk aylarında başlayan Amerika pazarı çalışmaları doğrultusunda, Miami-Dade County tarafından yapılan testlerden sonra “olur” belgesi almıştır. Hemen ardından Ağustos ayında Amerika’ya ihracatta büyük önemi olan “NOA – Notice of Acceptance” belgesini alan ilk Türk kiremit üreticisi olarak da kalitesini tescil ettiren Başak, ilk gönderimlerini Kasım 2006 da yaparak Amerika pazarına ihracat yapmaya başlamıştır. 
Yurtiçinde de Pelican Hill, Eston Ardıçlı, Eston Göl Evleri, Eston Şehir, Eston Villa, Eston Deniz, Koray Yapı Natura, Mesa Maslak, Pekdemir Villam, Sinpaş Mare Negro, Sinpaş Silivria, Forum Aydın AVM ve Forum Ankara AVM gibi birçok saygın projede yer almaktayız.

2007 yılında kalite standartlarında Avrupa normu olan ibaresini ürettiği ürünlerin üzerine uygulamaya başlayan Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. yeni ürün olarak “Başak Cottoline Kaplama” tuğlalarını pazara sunmuştur. Başak Cottoline serisi kaplamalar gerek üretim tekniği gerekse yüzey görüntüsü bakımından, piyasada “Terracotta” olarak anılan cephe kaplama malzemeleri sınıfında üst kalitede bir malzeme olarak pazara sunulmuştur. Kırmızı, Somon, Kahverengi gibi standart renklerin üretimi dışında, özel renk talebine yönelik siparişlere göre üretim yapılabilmektedir.

2007 yılının sonuna doğru 2 yıldır sürdürmekte olduğumuz Ar-Ge çalışmaları sonucunda renkli kiremit uygulamaları yapılmaya başlanmıştır. Kuruluşundan bugüne sürekli gelişimi, kaliteyi, güveni, estetiği ve doğallığı ön planda tutan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri; yüzde 100 doğal toprak ve renk hammaddesi, özel üretim teknikleri ve makine parkı ile Başak Renkli kiremitlerini üretmeye başlamıştır. Sınırsız renk seçeneği ile her tip kiremide uygun Renkli Kiremit uygulaması için talep edildiğinde antik ve eskitilmiş gibi farklı görüntüler yaratmak da mümkün olmaktadır. Artık, çatılarında farklılık isteyen müşterilerine yönelik bir ayrıcalık olan Başak Renkli kiremitleri ile pazarda yerini almaya başlamıştır. Üretim olarak tamamen doğal yöntemler kullandığından Başak Renkli kiremitleri çevre duyarlılığı bilincini de önemsemiştir. Eskişehir’in kaliteli topraklarından, doğal yöntemler ve ilerlemiş teknolojilerle imal edilen ve BAŞAK markasıyla bilinen kiremitler artık istenilen her renk ve doğal görüntüde imal edilebilmektedir. Dünya’da uzun zamandır uygulanan ve şimdilik iç pazarda satışına devam edilen bu tip kiremitler, çok yakında yurtdışına gönderilmeye başlanacaktır. Türkiye’de pek çok bölgede genel ve proje kapsamında üretilip uygulaması yapılan Renkli Kiremitler, bugün çok daha farklı alternatiflerle üretilmeye devam edilmektedir. Her türlü renk avantajı ile farklı talepleri de karşılayan Başak Çatı ve Cephe Sistemleri, farklılık anlayışı ve yönetim kültürüyle sektörde her zaman öncü olmayı başarmıştır.

Çatıder, Tukder ve İmsad üyelikleri bulunan Başak Kiremit & Tuğla San. Tic. A.Ş. sponsorluk ve sosyal etkinliklerde de yer almayı bilmiştir.

Daha ileriyi ve daha yeniyi yakalamak için bu aile çatısı altında yeni yatırımlara ve yeni ufuklara ilerlemek; kaliteyi, güveni, estetiği geliştirmek için Başak Kiremit Ailesi gelişimlere açık ve atak fikirlerle hep birlikte olmuş ve olmayı da sürdürecektir.

YORUMLAR
YORUM EKLEYİN
Eklenmiş Yorum Bulunmuyor !
SİZ DE YAPI FİRMALARI REHBERİ SAYESİNDE İŞLERİNİ BÜYÜTENLERDEN OLUN Sistemimize hergün onlarca farklı sektörden, onlarca farklı firma kayıt olmaktadır. Sizde çok geçmeden yerinizi alın.
HEMEN FİRMANI EKLE
BİLGİ ALMAK İSTİYORUM